Teraz możesz też przesłać do nas zdjęcia bezpośrednio z przeglądarki internetowej, bez instalacji oprogramowania, zapraszamy na ekodak.pl

 

Zamawianie zdjęć FotoEX jest bardzo proste:

1. Pobierz najnowszą wersję programu FotoEX
2. Korzystając z programu po raz pierwszy kliknij „nowy użytkownik”, login i hasło ustalisz w ostatnim kroku składania pierwszego zamówienia.
3. Wybierz zdjęcia do wywołania ze swojego komputera (minimalna wartość zamówienia to 10 PLN)
4. Możesz poprawić swoje zdjęcia (korekta kolorów, kadrowanie, redukcja czerwonych oczu)
5. Zdecyduj jak odbierzesz zlecenie
6. Wyślij zdjęcia
7. Zostaniesz poinformowany poprzez e-mail o statusie swojego zamówienia
8. Odbierz zdjęcia w naszym laboratorium, bądź zleć przesyłkę
Standardowo zdjęcia są gotowe po około 24h, jeśli chcesz aby Twoje zlecenie zostało wykonane natychmiast, podczas logowania do programu wpisz „kod EX”, wyślij zamówienie, następnie zadzwoń do nas pod numer 12-263-15-20 i powiedz kiedy chcesz odebrać. Ceny odbitek w trybie express znajdziesz w CENNIKU

Kadrowanie

Domyślnie wykonujemy automatyczne kadrowanie, do formatu wybranej odbitki. Oznacza to, że jeśli prześlesz nam zdjęcie o proporcach boków 4:3 i zamówisz z niego wykonanie odbitki 10×15 to obetniemy po ok 4 mm Twój plik z góry i z dołu.

Ze względu na to, iż długość i szerokość Państwa zdjęć nie zawsze odpowiada klasycznym wielkościom odbitek, posiadamy trzy możliwości automatycznego sformatowania takich nieproporcjonalnych odbitek przy zachowaniu proporcji obrazu.

 

Kadrowanie pełny papier: Aby dostosować format zdjęcia do standardowych wielkości albumowych, podanych w cenniku – obraz zostanie centralnie skadrowany i przycięty do zadanych długości. Minilab dopasuje jeden brzeg w całości do formatu, a drugi zostanie odpowiednio przycięty.

01

Kadrowanie pełny kadr: Aby dostosować format zdjęcia do standardowych, albumowych wielkości, zdjęcie zostanie tak dopasowane, aby zmieścić, bez obcinania cały obraz. Różnice w proporcjach zostaną wypełnione symetrycznie na
dwóch brzegach – białymi paskami.

02

Kadrowanie progresywne: Format zdjęcia zostanie zachowany, zdjęcie zostanie przycięte do rozmiarów zapisanych w pliku. Odbitka z klasycznego aparatu cyfrowego o proporcjach boków 4:3 będzie miała rozmiar 10×13.

03

 

W każdej powyższej konfiguracji zawsze mogą Państwo zażyczyć sobie dodanie eleganckiej białej ramki 4mm

Nasz program FotoEX ma również możliwość kadrowania ręcznego. To proste narzędzie pozwala np. na przesunięcie kadru gdy wybrany automatyczny sposób kadrowania obcina istotny element zdjęcia

Ze względów technologicznych skrajne partie kadru są obcinane. Oznacza to, iż do 5% (25 pikseli) kadru po obwodzie może nie znaleźć się na zdjęciu. Jeżeli zależy Ci na całym zdjęciu, mozesz zamówić zdjęcia w białej ramce.

 

Korekcja zdjęć

Możesz poprawić swoje zdjęcia (korekta kolorów, redukcja czerwonych oczu) samodzielnie lub poprosić nas o to wpisując w pole uwagi odpowiednią dyzpozycję Nie poniesiesz z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat !

Rozdzielczość
Tabela wymaganych minimalnych rozdzielczości:

rozmiar | minimalna rozdzielczość

9×13 640×480
10×15 1024×768
13×18  1152 x 864
15×21 1425 x 950
20×30 1600 x 1200
30×45  1600 x 1200

Podczas wysyłania zdjęć za pomocą programu na ekranie podsumowujacym ukażą się kolorowe znaczki, czerwony oznacza zbyt niską rozdzielczość dla danego formatu, żółty dobrą a zielony – wywołuj bez obaw.

KALIBRACJA MONITORA

  • pobierz plik do kalibracji monitora
  • zamów zdjęcie z tego pliku
  • porównaj, ewentualnie dopasuj monitor do zdjęcia

Aby upewnić się, że jasność i kolory Twoich zdjęć wyświetlanych na monitorze be dzie identyczna jak na wykonanych przez nas odbitkach, zamów zdjęcie z pliku testowego i porównaj je z monitorem, skoryguj ewentualnie kolory i jasność swojego monitora, aby dopasować je do zdjęcia.

Program FotoEX

Logowanie i rejestracja

Aby wysłać zlecenie do laboratorium fotograficznego musisz mieć założone konto. Jest to niezbędne do weryfikacji twojej osoby i daje pewność, że osoby nieupoważnione nie będą wysyłać zdjęć na twoje konto.

okno_01

 

Jeśli nie posiadasz konta, a chcesz wysłać zlecenie, uruchom program z opcją bez logowania. Przed wysłaniem zdjęć program poprosi cię o wprowadzenie danych adresowych, podanie loginu i hasła w celu utworzenia nowego użytkownika. Na wprowadzony adres e-mail otrzymasz wiadomość o przyjęciu zgłoszenia. Aby zakończyć proces rejestracji naciśnij link potwierdzający poprawność wprowadzonego adresu e-mail. Przy następnym uruchomieniu wprowadź swój login i hasło.

Jeśli zapomnisz dane swojego konta naciśnij link Zapomniałem hasła i podaj adres e-mail, którego użyłeś przy rejestracji. W odpowiedzi otrzymasz e-mail zwrotny z danymi konta.

Pole kod promocji służy do wprowadzenia specjalnych haseł umożliwiających dostęp do promocyjnych cenników. Więcej o kodach promocyjnych możesz przeczytać na stronie internetowej neszego laboratorium lub zapytać obsługę.

Wszystkie dane osobowe wykorzystywane są jedynie do realizacji transakcji i przesłania informacji dotyczących działania systemu.

 

oknoaplikacji

Ekran aplikacji składa się z trzech części: drzewo katalogów, podgląd miniaturek, podgląd zdjęcia/zlecenia z narzędziami edycyjnymi oraz umożliwiającymi dodawanie zdjęć do zlecenia.

dostępne funkcje:

- ukrycie/przywołanie drzewa katalogów

- zaznaczenie wszystkich zdjęć w katalogu

- odznaczenie zaznaczonych zdjęć

- domyślny format, dodanie zaznaczonych zdjęć do zlecenia w wybranym formacie (po jednej odbitce)

- podgląd zlecenia

- powiększenie zdjęcia (ekran edycji)

- obrót o 90o w lewo

- obrót o 90o w prawo

- powiększenie obrazu

- pomniejszenie obrazu

- oryginalny rozmiar zdjęcia

- dopasowanie do rozmiarów okna podglądu

- kadrowanie (dostępne tylko dla zdjęć dodanych do zlecenia)

- edycja zdjęcia (nasycenie barw, jasność, kontrast)

- cofnięcie zmian

- usuwanie efektu czerwonych oczu

- przyciski formatów dodające zaznaczone zdjęcie do zlecenia

- okna do wprowadzania ilości odbitek dla danego formatu

- podsumowanie zlecenia (rozmiar przesyłanych plików, ilość odbitek, kwota do zapłaty)

Tworzenie zlecenia i wysyłanie zdjęć do laboratorium

Krok 1:

Dodawanie zdjęć do zlecenia

- odszukaj katalog ze zdjęciami

- zaznacz wybrane zdjęcie

- naciśnij przycisk z formatem w jakim chcesz wywołać zdjęcie ustaw ilość odbitek dla danego formatu

Kolor oznacza jakość wykonanej odbitki w zależności od wybranego formatu i rozmiarów pliku: słaba , średnia, dobra.

Aby szybko dodać zdjęcie do zlecenia wybierz domyślny format (widoczny nad oknem miniaturek zdjęć) i dwukrotnie kliknij na wybranym zdjęciu lewym przyciskiem myszy lub kliknij prawym przyciskiem myszy. Aby dodać do zlecenia większą liczbę zdjęć w tym samym formacie zaznacz wybrane zdjęcia trzymając lewy przycisk myszy i przeciągając w oknie miniaturek zaznaczając tym obszar działania. Po wciśnięciu przycisku formatu wszystkie zaznaczone zdjęcia dodadzą się do zlecenia. Modyfikacja ilości odbitek również działa na cały zaznaczony obszar. Aby zaznaczyć więcej niż jedno zdjęcie wciśnij lewy klawisz ctrl i zaznaczaj pojedyncze zdjęcia.

il_02

Korzystając z dostępnych narzędzi możesz poprawić kolorystykę zdjęć, usunąć efekt czerwonych oczu lub wykadrować zdjęcie. Wszystkie operacje są robione na kopii pliku z zachowaniem oryginalnego zdjęcia.

Przez cały czas składania zamówienia program informuje cię o ilości odbitek jakie zamówiłeś, rozmiaru wysyłanych plików i wartości zlecenia. W każdej chwili możesz podglądnąć zawartość zlecenia wciskając odpowiedni przycisk.

Krok 2:

Podsumowanie zlecenia 

Po zakończeniu wyboru zdjęć wciśnij przycisk „Wyślij zamówienie”. Na ekranie pojawi się podsumowanie zlecenia. Dla każdego zdjęcia możesz wybrać rodzaj papieru na jakim mają być wykonane odbitki, sposób kadrowania zdjęcia oraz ewentualne efekty typu zdjęcie czarno białe lub sepia. W tym miejscu możesz dokonać modyfikacji ilości odbitek. Jeśli chcesz zastosować zmiany dla wszystkich zdjęć w zleceniu wykorzystaj pola u dołu ekranu. Na zakończenie wciśnij przycisk Dalej. W każdej chwili możesz powrócić do dowolnego ekranu wciskając Powrót.

Krok 3:

Dane adresowe

 

03

Aby zlecenie zostało zaakceptowane musisz wypełnić wszystkie pola. Jeśli zalogowałeś się do serwisu twoje dane zostaną automatycznie pobrane. Aby wprowadzić zmiany danych osobowych należy wysłać prośbę do laboratorium fotograficznego z informacją o zmianach. Wciśnięcie przycisku „Wyślij zdjęcia” rozpoczyna operację kopiowania plików.

Realizacja zlecenia
Po zakończeniu przesyłania plików otrzymają Państwo informację o numerze zlecenia, pozostałe informacje dotyczące statusu zlecenia i terminu realizacji zostaną przesłane na adres e-mail.

Comments are closed.